Lista życzeń

Lista życzeń

Twoja lista życzeń jest pusta

Jak dbać o biżuterię

2019-05-23
Jak dbać o biżuterię
 1. Nie należy nosić biżuterii (zwłaszcza na dłoniach) podczas prac domowych, aby nie narażać jej na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania) lub chemiczne (np. pęknięcia lutów pod wpływem niektórych detergentów). Metale i kamienie naturalne reagują na czynniki chemiczne, np.zmianą koloru lub uszkodzeniem powierzchni. Nagromadzenie kemu/balsamu i kurzu pod kamieniem często powoduje pozroną utratę blasku i/lub barwy(wyczyszczenie może przywrócić pierwotny wygląd).
 2. Silnie zabrudzone bransolety, łańcuszki oraz biżuterię bez kamieni możemy pozostawić na kilka minut w kąpieli denaturowanej (woda z niewielką ilością denaturatu), a następnie wypłukać i przetrzeć miękką tkaniną (najlepiej flanelą). Można również stosować kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem amoniaku lub soku z cytryny. Do pielęgnacji biżuterii polecamy profesjonalne ściereczki angielskiej marki Town Talk Polish Co., dostępne w salonach LAMUR i eSklepie na www.lamur.pl Jeżeli stosujesz środki pielęgnacyjne, przestrzegaj ich instrukcji (te substancje mogą uszkodzić nasze produkty)
 3. Biżuterię i zegarki najlepiej przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych opakowaniach, np. tych dodawanych przy zakupie. W salonach LAMUR i e-sklepie na www.lamur.pl polecamy szeroki wybór kuferków do przechowywania biżuterii.
 4. Pamiętajmy, aby zdjąć biżuterię/zegarek przed udaniem się na spoczynek.
 5. Skóra (naturalna, jak i ekologiczna), sznurki i inne delikatne materiały z upływem czasu mogą zmienić swoje właściwości. Jest to naturalny proces. W wyniku używania biżuteria z delikatnych materiałów może zmienić odcień, odbarwić się miejscowo lub zmienić swoją elastyczność. Może ulec przetarciu, przebarwieniu, zahaczeniu, rozwarstwieniu. Jest ona szczególnie narażona na niekorzystne działanie kosmetyków, detergentów, a przede wszystkim wody. Powodem ewentualnych zmian może być również współczynnik pH skóry użytkownika.
 6. Wyroby jubilerskie dedykowane dla dzieci nie są zabawkami. Kontroluj biżuterię noszoną przez dziecko, zdejmuj ją na noc i w czasie zabawy. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na kolczyki – aby chronić uszy małego dziecka, kolczyki należy każdorazowo zdejmować przed udaniem się na spoczynek.
 7. Biżuterię z perłami przechowujemy osobno, najlepiej w woreczkach z naturalnych, przewiewnych tkanin. Bardzo szkodliwe jest dla pereł silne oświetlenie, wysoka temperatura oraz suche powietrze. W celu ich odświeżenia zaleca się stosowanie ciepłej wody z mydłem. Po opłukaniu w czystej wodzie perły suszymy, delikatnie przecierając miękką i suchą tkaniną.
 8. Biżuteria z powłoką ceramiczna może ulec uszkodzeniu, na przykład w momencie pocierania o twardą powierzchnię czy przy uderzeniu, upadku
 9. Zarówno woda morska, jak i kąpiele słoneczne mogą w sposób nieodwracalny uszkodzić biżuterię.
 10. Zegarki sprzedawane w salonach LAMUR i w eSklepie www.lamur.pl posiadają indywidualną instrukcję oraz gwarancję, wydawane przy zakupie.

Warto wiedzieć - biżuteria z diamentami

 1. Autentyczność biżuterii z diamentami potwierdza certyfikat, dołączony do wyrobu.
 2. Sugerujemy zachować certyfikat, ponieważ jest on bezterminowym dowodem autentyczności wyrobu i jego cech w chwili zakupu.

Warto wiedzieć - biżuteria złota

 1. Białe złoto w trakcie produkcji poddawane jest procesowi rodowania, dzięki czemu produkty uzyskują piękną srebrzystą barwę. Podczas użytkowania warstwa rodu może ulegać ścieraniu, tym samym odsłaniając naturalny kolor - słomkowożółty.
 2. Biżuteria złota piaskowana lub satynowana może ulec wygładzeniu
 3. Wybrane złote wyroby w trakcie wytwarzania poddawane są ręcznemu szczotkowaniu, w tym przypadku efekt zarysowań jest zamierzony
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 1036 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-02
Szybko,sprawnie profesjonalnie.
2024-06-02
wszystko super!!!
pixel