Lista życzeń

Lista życzeń

Twoja lista życzeń jest pusta

Dlaczego warto kupić złotą biżuterię?

2019-05-20
Dlaczego warto kupić złotą biżuterię?

Złota biżuteria może być traktowana także jako zabezpieczenia na ciężkie czasy. Te niewątpliwie nie są korzystne. Obecnie żyjemy w dobie jednego z najdłuższych kryzysów ekonomicznych wszech czasów. Dokładając do tego niepewną sytuację na Ukrainie, groźba konfliktów zbrojnych niedaleko naszego kraju wcale nie jest wymysłem. W przypadku wojny lub ataku terrorystycznego, każdy bank ma prawo zamrozić wszelkie aktywa. A w takich sytuacjach takie „błyskotki” jak złota biżuteria mogą być doskonałą polisą ubezpieczeniową.

Wielu znawców rynku przekonuje, że w dużej mierze to ogromna popularność biżuterii wpłynęła na potęgę najludniejszych krajów na świecie, takich jak Chiny czy Indie. To właśnie mieszkańcy krajów azjatyckich nie wyobrażają sobie życia bez biżuterii, która spełnia nie tylko rolę ozdobną, ale i religijną. Można to zaobserwować szczególnie na początku każdego roku kalendarzowego, kiedy to w Indiach jest najlepszy okres zawierania związków małżeńskich. Sprzedaż biżuterii wzrasta nawet o 50%! Nie powinno to nikogo dziwić, bo już od dawna złoty naszyjnik, bransoletka czy pierścionek jest najlepszym prezentem ślubnym dla Hindusów.

Próby

Jednym z głównych parametrów, na które zwraca się uwagę przy zakupie złotej biżuterii jest próba. Niezależnie od jubilera, oznacza ona to samo, bo istnieje uniwersalny system identyfikacji prób obowiązujący na całym świecie. W oznaczeniu 18K, literka „K” oznacza karat i informuje jaki procent czystego złota zawiera dana biżuteria. Im większa liczba karatów, tym wyższy procent złota w biżuterii. Dla przykładu: 18-karatowe złoto ma 0,250% domieszek i 0,750% czystego złota, dlatego jego próbę określa się jako 0,750. Z kolei 14-karatowe złoto ma 0,415% domieszek i 0,585% czystego złota – stąd nazwa próby 0,585. 12-karatowe złoto ma połowę czystego złota i domieszek (próba 0,500).

Oczywiście, istnieją także niższe próby złota, np. 10K, 9K lub 8K, ale zawartość w nich czystego złota jest minimalna. Rzadko stosuje je jako ekskluzywną biżuterię, bo złoto próby poniżej 0,500 szybciej się utlenia, co sprawia, że na powierzchni danego produktu powstaną tlenki innych metali, a złoto szarzeje. Warto podkreślić, że biżuterii z czystego złota praktycznie się nie wykonuje ze względu na miękkość tego metalu. Stosowanie różnego rodzaju domieszek wzmacnia stop i zwiększa jego trwałość. Najpopularniejsze i optymalne do obróbki jest złoto próby 0,585.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 1036 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Niezwykle szybko i sprawnie, zgodnie z oczekiwaniami. Przesyłka została dostarczona na drugi dzień po kupieniu. Łańcuszek kupiony na urodziny, ładnie zapakowany i dołączone życzenia, tak jak chciałam oraz małe co nieco. Gorąco polecam.
2024-06-05
Oceniam zakup na 5+. Jestem bardzo zadowolona z wybranych produktów ich jakości. Wszystko zgodne z opisem, szybka dobrze zabezpieczona dostawa produktów ze wszystkimi dokumentami, certyfikatami. Wrócę z pewnością przy najbliższej możliwej okazji. Polecam
pixel